Нехай Тернівка стане лідером відродження цілого краю | Вести Терновки

Нехай Тернівка стане лідером відродження цілого краю

На відстані двох годин пішки від м.Тернівка, в заплаві річки, розташоване с.Зелена Долина, адміністративна одиниця міста. Тут планувалася зона відпочинку шахтарів. Для цього були всі підстави: чисте повітря, навколишні різновиди, лугові озера, пташине різноголосся, добра питна вода, запах прополісу і заспокійливий спів бджолиного вулика. Тут тобі лірика, тут романтика.

Село-це коли ходиш босоніж по землі, лежиш на зеленій траві, відчуваєш ароматний чайний запах сіна в сіннику, спілкуєшся з тваринами і бачиш їх розуміння, зустрічаєш і проводжаєш день. Надвечір життя стихає, десь в дворі цокнуть кінські вудила, хрюкне порося в хліву. Спів солов’їв, нічна перекличка петухів по дворах, двох нотна арттерапія  скрипаля під вікном не можуть зупинити звичний ритм життя. Все навкруги спить, набирається сил. Скільки ж тих терапій у селі? Трудотерапія, фітотерапія, аромотерапія, фототерапія, різні види бджолотерапій, їзда на коні верхи, спів солов’я, риболовля, збирання грибів, відпочинок в сіннику або під дубом. Не секрет, щоб вилікувати астму треба пожити на овечий фермі.

Для мене терапія починається з полуниці, шовковиці і закінчується восени кавунами, яблуками, горіхами-такий великий терапевт наше село-живий організм, де кожному є місце. А на завтра знову турботи, знову праця на витривалість. Життя в селі не набридає. Мені завжди дорікають, чого ти їдеш у те село? Залишайся у Тернівці, а я відповідаю – «Запах не той». Люди в тайгу, а я в село.

Село-це коли довгоногий красень фазан перебігає вулицю, а за ним хекають озброєні червонощокі люди. І тільки чути: бум, трах, бах. А на ранок, прокинувшись, прислухаєшся: чи не закричить в кущах фазан? Ага, чути-слава Богу. Я завжди розповідаю, як в Голландії діти на галявині грали в футбол, побачивши фазана, розступились, пропустили його.

Село-це коли одинокий лелека уже десятиліття прилітає, сідає на залізобетонну опору, де колись було його гніздо, задерши голову догори призивно стрекоче. Він думає, що його журавка з’явиться в небі і знову почнуть будувати своє розлоче житло. Та марно, після єдиного п’яного пострілу для неї час зупинився, «спить вічним сном».

Одні стріляють, другі палять, треті хімією землю засівають. Особливо допікає екології застосування мінеральних добрив на полях та розорювання берегів річок, що приводить до замулення русла ріки і лугових озер. Щорічне спалювання сухої трави знищує різнотрав’я, пташині гнізда, наші «скудні» ліси, травмується земля, після чого пре чортополох, пижма – страждають люди, тварини, птахи, бджоли. В окрузі, як колись, не знайти лікарську рослину розторопшу – українського женьшеня.

А що ж Зелена Долина. Чи має шанс вижити? – Має:

— використання хімії на полях само себе знищує, на зміну іде органіка, цього потребує весь світ;

— головна цінність села-це земля, була і буде, основне джерело бізнесу. Базар диктує умови. Село не бідне, воно обездолене (без батька, без матері). Тернівці потрібна розвинута дорожньо-транспортна інфраструктура в східному і північних напрямках, що дасть можливість селам по лінії Каховка, Миколаївка аж до Близнюків, Лозової продавати свою продукцію на ринках міста. Смичка міста і села оживить ринок, відкриє нові робочі місця.

Звертаюсь до депутата ВР України Артура Мартовицького. Організуйте регіональний пілотний проект, для цього потрібно: зачистить русло р.Тернівка, а мул вивезти на прилеглі поля, як добриво. Результати такого експерименту будуть корисні для всієї України. З історії відомо, що в долинах річок Тигр і Єфрат (Межиріччя), нинішня територія Іраку, шумери вирощували пшеницю по 200 ц з гектара;

— долина річки – це сприятливі умови для розвитку тваринництва, вирощування енергетичної верби, яка легко переробляється в щепу, використовується в котлах для опалення приміщення, що актуально при великій дорожнечі сучасних енергоносіїв. Село потребує поїзної дороги і креативних людей;

— добра питна вода має в своєму складі органічні добавки, які сприяють обміну речовин в організмі. Хто проводив детальну розвідку запасів питної води? Скільки її там? – озеро, море чи океан. Привозна питна вода, як і хліб, мають в своїй ціні велику транспортну надбавку, що актуально для Тернівки.

Рано чи пізно добича вугілля, як і життя людини, закінчується. Настає гостро проблема робочих місць, а рядом захудалі села з величезним економічним потенціалом, який можна використати на користь міста і села. Чому я пишу? – бо вірю в спроможність народного депутата Артура Мартовицького і міського голови Віталія Тарелкіна. Вірю, що добрі справи не вмирають. Віталій Вікторович Тарелкін  перший міський голова, при якому Тернівка почала відроджуватись, стає привабливішою. Зараз можна ходити тротуарами, появилось нічне освітлення, асфальтуються вулиці, внутрідворові під’їзди.

Познайомився я з Віталієм Тарелкіним восени минулого року на пішохідному містку через р.Тернівка в с.Зелена Долина. Відповідальна людина, мало говорить, більше робить. Дякуючи йому ми тепер їздемо в с.Нову Дачу напрямки 2 км., а не через с.Марївку -12 км. Для нас Нова Дача – це школа, магазин, пошта, автобусна зупинка. Про попередників В.В.Тарелкіна не хочеться згадувати, нехай ера обіцяльників-балалаечників відійде в минуле.

Самодостатнє село, розвинуте сільське господарство-основа економіки нашої держави, бо «хліб всьому голова», якого не доїдають велика кількість людей на планеті. Нехай Тернівка стане лідером відродження цілого краю-це дасть можливість створити конкуренцію на ринках міста, вирівняти ціни, зняти напругу в громаді, а людям користь.

Любіть свій край. Не рубайте, не паліть, не вбивайте. Старе нікчемне відмирає. Відкриваються нові можливості, на зміну іде нове життя, бо нам так хочеться. Без села успішна Тернівка не відбудеться. Споконвічне питання: «Для чого людина живе?» — Звичайно, не для того щоб себе знищувати. Кожна людина сама організовує порядок в своєму дворі. А склавши до купи такі двори виходить успішна громада. Підняті мною питання чекають на думку небайдужих. Прошу.

 

Олексій Аксюта, с.Зелена Долина

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *