Всесвітній день боротьби з туберкульозом | Вести Терновки

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

В місті Тернівка з 20.03.2017 р. по 20.04.2017 р. проводиться «Місячник по боротьбі з туберкульозом».

Увага!
У нашому регіоні епідемія туберкульозу! Захворіти на туберкульоз може кожен, хто дихає! Багато хвороб легенів, у тому числі туберкульоз і рак, можуть розвиватися абсолютно непомітно для хворого. В цей час їх можна виявити лише флюорографічним обстеженням.
Від раннього виявлення захворювання залежить успіх лікування. Флюорографічне обстеження безкоштовне і абсолютно нешкідливе.
Його рекомендується повторювати щорічно.
Просимо Вас пройти флюорографічне обстеження в консультативно-діагностичному відділенні Тернівської міської лікарні або за місцем проживання.

* Туберкульоз є небезпечним інфекційним захворюванням, яке може вражати всі органи і системи людини, переважно легені.
Ця хвороба не ліквідована в жодній країні світу. Щороку в світі захворюють туберкульозом 9-10 млн. людей і 3-4 млн. людей вмирають від туберкульозу.

В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. Кожну годину в Україні захворює туберкульозом 4 людини і 1 людина вмирає від туберкульозу. В Україні близько 1,5 % населення хворіє на туберкульоз.

У м. Тернівка захворюваність туберкульозом залишається дуже високою впродовж багатьох років:
в 2014 році — 49 хворих (хворих дітей і підлітків немає);
в 2015 році — 35 хворих (з них 1 дитина);
в 2016 році — 23 хворих (з них 2 дитини).

Найчастіше людина інфікується від хворого відкритою (заразною) формою туберкульозу повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом.
Проте, не дивлячись на те, що 30% населення планети інфіковані на туберкульоз, хворіють не всі. Більш схильні до захворювання люди із зниженим імунітетом, люди що не повноцінно харчуються, палять, зловживають алкоголем та наркотиками, хворіють на СНІД, мають хронічні захворювання, стреси або тривало перебувають в контакті з хворим на туберкульоз.
Але якщо раніше вважалося, що хворіють лише бідні, соціально неблагополучні верстви населення, то сьогодні хвороба не щадить нікого, у тому числі і забезпечених людей, що ведуть здоровий спосіб життя.
На туберкульоз може захворіти кожен, хто дихає!
Нагадуємо, що якщо у Вас з’явилися такі симптоми, як кашель більше двох-трьох тижнів, слабкість, тривале підвищення температури тіла без очевидних причин, різке схуднення, пітливість, зниження апетиту — терміново звертайтеся до лікаря!
І пам’ятаєте, що часто на початкових стадіях туберкульоз протікає безсимптомно. І люди вважають себе здоровим, а до лікаря не звертаються. Для цього існують безболісні і безпечні методи діагностики туберкульозу легенів: мікроскопічне дослідження мокроти на мікробактерії туберкульозу і щорічне флюорографічне обстеження. Вони дозволяють виявити туберкульоз на ранніх стадіях захворювання і вчасно почати лікування.
Також дуже важливим методом виявлення туберкульозу у дітей є туберкулінодіагностіка (реакція Манту, проба Манту, в народі «ґудзик»), яка не є щепленням і не захищає дитину від туберкульозу. Виконується реакція Манту щороку до 14 років всім дітям, а з 15 років підліткам виконується щорічна флюорографія, як і всім дорослим. Щеплення від туберкульозу (БЦЖ) виконується при народженні дитини в пологовому будинку і деяким дітям в 7 років повторно. Проба Манту є шкірним тестом, який вказує на наявність або відсутність інфекції туберкульозу в організмі.
Діти, в яких виникло підозріння на проникнення інфекції туберкульозу за результатами реакції Манту, підлягають дообстеженню (огляд фтизіатра, аналізи, рентген органів грудної клітки) для виключення хвороби на туберкульоз.
Не дивлячись на негативне ставлення до щеплень, до якого останнім часом часто схиляють нас засоби масової інформації, хочу повідомити факт, що більшість хворих на туберкульоз дітей, які були зареєстровані в місті Тернівка, були виявлені саме за допомогою проби Манту на самих ранніх стадіях туберкульозу. Ці діти не мали скарг і були на вигляд «здоровими», і завдяки реакції Манту своєчасно виявлені і вчасно почато лікування.
Не будьте ворогами своїм дітям, не відмовляйтеся від проби Манту, не позбавляйте дітей діагностики туберкульозу на ранніх етапах.
І знайте, що якщо ви захворіли на туберкульоз, ця хвороба виліковна! Але за відсутності лікування призводить до важкої інвалідності, а інколи — до смерті. Будьте уважні до свого здоров’я!
Інформацію, щодо обстеження на туберкульоз можна отримати у сімейних лікарів або фтизіатра в лікарні за місцем проживання.

Лікар – фтизіатр Віталій Валерійович Зінов’єв

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *