В Тернівці відзначили День Гідності та Свободи | Вести Терновки

В Тернівці відзначили День Гідності та Свободи

Тернівчани  відзначили четверту річницю початку Революції Гідності. Вшанувати Героїв Небесної Сотні, які загинули на Майдані та всіх загиблих за демократичні цінності прийшли мешканці міста. Зима 2013-2014 років закарбувалася в історії України назавжди.

День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

2

Обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають і досі. Гідність не купиш за жодні гроші. Вона або є, або її нема. Свободу ж треба виборювати, а виборовши – відстоювати. Про це свідчить історія. І не тільки українська.

Впам’ять про ті буремні події у Тернівці пройшла низька заходів присвячених Дню Гідності та свободи.

З середини листопада у бібліотеках міста були організовані виставки «Україна — країна гідності свободи», «Навіки слава Україні – героям слава навіки», « Люблю країну я свою: вона найкраща в цілім світі», «Майдан: події, факти, коментарі».

У навчальних закладах міста на протязі тижня, з 13 по 17 листопада, пройшли заходи з відзначення Дня Гідності та свободи. У шкільних бібліотеках відбулись виставки малюнків «Подвиг моїх співвітчизників», «Мужність і відвага крізь покоління». Проведені – єдиний урок на тему «Україна – країна нескорених» та відео-урок «В єдності наша сила».

Шахістами міста проведено турнір з шахів присвячений Дню Гідності та Свободи.

Долучилися до відзначення цього свята і учні Тернівського професійного гірничого ліцею. У бібліотеці ліцею на протязі тижня була відкрита виставка «Є на землі Україна із серцем, що йменується майдан». 21 листопада ліцеїсти провели круглий стіл «Україна на шляху до ЄС».Учасники заходу прийшли до висновків, що європейський вибір України, проголошений від здобуття незалежності у 1991 році, залишається стратегічним курсом нашої держави. Для України рух в Європу – це утвердження демократії та вільної ринкової економіки. Час минає, демонструючи масштабність такої події, як Революція Гідності, українське суспільство заявило про себе як домінуючу силу, адже вона не розділила Україну, а об’єднала її.Викладач історії провів для учнів інформаційний дайджест «Марш гідності у Києві 21.11.2014 року», а класні керівники ліцею провели акцію «Запалимо свічку за єдину Україну».

А у краєзнавчому музеї міста відбулась урочиста програма до Дня Гідності та Свободи. На заході були присутні представники громадських організацій, учасники антитерористичної операції, волонтери та учні старших класів. Вчитель історії школи №5 Зоріна М.А. підготувала історичну довідку про події, які відбувалися у 2004 та у 2014 роках на Майдані Незалежності у Києві. Пам’ять загиблих під час тих подій вшанували хвилиною мовчання.

Після офіційної частини всі перейшли до другої зали, де розміщенаекспозиція «Україна — більше за життя», яка була створена з метою вшанування воїнів – загиблих тернівчан, учасників АТО, волонтерів та громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України, і які пройшли героїчний шлях у відстоюванні української державності.

1

«Експозиція «Україна – більше за життя» заснована на конкретних прикладах життя борців за становлення української державності, та сподіваюсь стане одним із факторів формування історичної пам’яті серед населення та елементом національно – патріотичного виховання молодого покоління» — сказала Ірина Чуйко директор краєзнавчого музею м. Тернівка. Учасники антитерористичної операції розповіли учням про експонати, які входять до експозиції та  історії пов’язані з ними. Після чого зробили загальне фото на пам’ять. По завершенню всі учасники заходу вирушили до Меморіалу загиблих воїнів, щоб вшанувати пам’ять загиблих тернівчан і покласти квіти.

 

Організаційно-інформаційний відділ

виконавчого комітету

Тернівської міської ради

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *