Артур Мартовицький: «Українці зможуть в індивідуальному порядку контролювати обсяги свого газоспоживання та сплачувати за нього справедливу ціну» | Вести Терновки

Артур Мартовицький: «Українці зможуть в індивідуальному порядку контролювати обсяги свого газоспоживання та сплачувати за нього справедливу ціну»

21 грудня Верховна Рада України прийняла закон про порядок встановлення лічильників на газ. Законопроект № 5722 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу» було підтримано 325 народними депутатами.

Відповідно прийнятому Закону, оснащення населення — побутових споживачів — індивідуальними лічильниками газу (вартість такого приладу, до речі, сьогодні складає від 3600 до 5000 грн.), мають здійснювати компанії-газопостачальники.
Зважаючи на те, що в Україні близько ? квартир, а це більш ніж 3 млн. споживачів, ще не забезпечені приладами обліку, Законом подовжено термін обов’язкового встановлення лічильників до 1 січня 2021 року.
Ще одна особливість — з моменту набуття новим законом чинності загальнобудинкові лічильники газу будуть встановлюватись лише за згодою співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, заборонено припинення постачання природного газу у разі ненадання співвласниками багатоквартирного будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

Побутові споживачі зможуть й самостійно встановлювати індивідуальні лічильники. Відповідні витрати будуть компенсовані за рахунок коштів, які вони сплачують за природний газ суб’єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території. «Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення приладів обліку природного газу для споживачів встановлюються Кабінетом міністрів України», — йдеться у Законі.
Законом визначено механізм встановлення індивідуальних лічильників газу малозабезпеченим категоріям громадян (отримувачам субсидій та інших соціальних виплат) незалежно від наявності загальнобудинкового лічильника.
«Завдяки новому Закону українці зможуть в індивідуальному порядку контролювати обсяги свого газоспоживання та сплачувати за нього справедливу ціну. Це дуже актуально в умовах підвищення тарифів та загального зубожіння населення, викликаного неефективною соціального політикою уряду», — прокоментував народний депутат України Артур Мартовицький.
Микола Волошин

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *