Тернівське відділення поліції попереджає! | Вести Терновки

Тернівське відділення поліції попереджає!

Не дивлячись на значну кількість публікацій у друкованих виданнях та розміщення інформації у WEB-просторі, мешканці нашого міста, та й в цілому області, не перестають бути занадто довірливими. Українцям варто пам’ятати про шахраїв, які не стоять на місті, а щодня йдуть у ногу з часом, активно освоюють Інтернет та користуються зайвою довірливістю співгромадян, а тому, щоб уникнути матеріальних збитків, людям не варто повідомляти особисті дані, секретні відомості про себе та свої статки незнайомцям.

Наразі, за допомогою Інтернету та електронних дошок оголошень, потенційні потерпілі самостійно наражають себе на небезпеку, виставляючи речі на продаж, вказують номери своїх банківських рахунків, куди необхідно перевести кошти за придбання вказаної речі. За вказаними контактами у об’яві зловмисники телефонують і висловлюють готовність здійснити покупку та перевести кошти. Так званий «продавець», усвідомлюючи те, що от-от позбудеться непотрібної речі та ще й виручить кошти за вказаний товар, забуває про елементарні правила особистої безпеки при купівлі речей у мережі Інтернет і керуються телефонними вказівками зловмисників. «Продавці» повідомляють секретне питання банку, пін-коди, коди, що приходять на мобільні телефони для підтвердження переведення коштів, інші дані, за допомогою яких шахраї знімають усі гроші громадян.
Варіанти протидії:
— Завести окрему картку для купівлі товарів в Інтернет-магазинах з обмеженим лімітом або заздалегідь поповнювати вказану картку на суму, яка буде необхідна для здійснення розрахунку за обраний вами товар.
— Використовувати тільки перевірені Інтернет-магазини та перевірених продавців. Також звертаємо вашу увагу на те, що при купівлі товарів у мережі Інтернет слід надавати перевагу тим продавцям, які надають можливість обирати способи доставки. Надавайте перевагу послузі «Наложний платіж» та уникайте «100% передплати».
Ще один з видів Інтернет-шахрайств — це дзвінок ваших рідних та близьких з поліції або прокуратури. Зловмисники телефонують на ваш мобільний номер, представляються вашими близькими та родичами та, граючи на вашій довірі, починають розповідати, що вони наразі перебувають в одній з вищевказаних установ через те, що вони скоїли протиправні дії та задля уникнення подальшого покарання просять перерахувати на рахунок так званого «поліцейського» або «прокурора» певну суму.

Варіанти протидії:
— У першу чергу необхідно переконатися, що з вашими родичами все добре. Зателефонуйте їм! Як правило, вони перебувають вдома та не мають ніякого відношення до скоєного.
— У разі, якщо зв’язатися із вказаною особою не виходить, необхідно одразу зателефонувати до чергової служби відділення поліції та поцікавитися, чи доставлявся до них ваш родич. Крім того, поліціянти завжди порадять, як поводити себе в подальшому в подібних ситуаціях.
У раз, якщо ви стали жертвою шахрайських дій, просимо вас невідкладно звертатися до чергової служби Тернівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області за телефонами:
0662801310
7-19-86
7-30-02
102

Бережіть свої кошти та будьте обачнішими!

Інспектор СРПП №1
старший лейтенант поліції Савчук К. Е.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *